U-11 en U-13 winnen van Beerschot

jeugd.jpg
Posted by Ben Bruynseels on 15/11/2011 - 10u58 - 2230 keren bekeken.

mariefleur11.jpgdats11_0.jpg
Onze jeugdploegen speelden afgelopen weekend tegen Beerschot. De balans viel licht negatief uit, 2 overwinningen, 3 gelijke spelen, en 3 nederlagen.

U-19 K.LIERSE S.K. - K.BEERSCHOT A.C.: 2-2
Veel publieke belangstelling zaterdag in ons jeugdcentrum. Deze wedstrijd was niet alleen een regionale derby maar ook een ontmoeting tussen de 5e (Lierse) en 3e (Beerschot) die slechts gescheiden waren door 2 punten. Een overwinning kon Lierse dan ook in de top 3 brengen.
De wedstrijd kon voor ons niet beter beginnen. In de 2’ scoorde Yente Van den Broeck de 1-0 met een fraaie vrijetrap in de korte hoek. Lang duur de vreugde echter niet. In de 6’ kon Maciel Sousa Campos al te gemakkelijk in balbezit blijven en liet hij met een ver schot onze doelman kansloos. Van een spetterende start gesproken. Beerschot was de meest technische ploeg en had ook het meeste balbezit. Daartegenover stond een goede geel-zwarte organisatie, waarmee de Ratten het niet al te gemakkelijk hadden. In de 16’ kende Beerschot pech met een schot op de paal. In de 38’ kwam Lierse, tegen de gang van het spel in, op voorsprong. Met een verre bal bracht Dahman Eric Ndagano alleen voor doel en Eric liet de Beerschot doelman kansloos.
De tweede helft vertoonde een zelfde spelbeeld als de eerste, een goede Lierse organisatie tegenover het technisch vernuft van Beerschot. Geel-zwart kwam er nog moeilijk uit en Beerschot kreeg enkele fraaie kansen maar onze doelman redde enkele keren spectaculair. Naar gelang het einde van de wedstrijd meer en meer in zicht kwam, leek een Lierse zege en een plaats in de top 3 in de maak. Helaas met nog slechts 2’ te spelen scoorde Spaenhoven voor Beerschot de meer dan verdiende gelijkmaker. In de slotminuut kreeg Eric Ndagano nog dé kans op een Lierse zege maar alleen voor doel besloot hij onbegrijpelijk naast.

Opstelling Lierse
: Frans, Das, Verlinden, Diallo, Plaskie, Vets N., Dahman (Doumkos), Deweerdt, Muhammed (Van Mierlo), Ndagano en Van den Broeck (Skifati).

U-17 K.LIERSE S.K. - K.BEERSCHOT A.C.  1-2

U-16 K.BEERSCHOT A.C. K.LIERSE S.K.  0-0
Een derby tussen Beerschot en Lierse op de vroegere velden van Germinal Ekeren. Altijd een speciale match vanwege een flinke dosis Antwerpenaars in onze selectie.
Bij Lierse wat verschuivingen in het offensieve compartiment wegens kwetsuur en doorschuiven + het welgesmaakte debuut van U15-speler Tim Vercammen, centraal in onze defensie.
Gesloten wedstrijd met Lierse meer aan de bal. Onze jongens krijgen ook de betere kansen tijdens de eerste helft, Isaac trapt op de paal en vlak voor de rust mist Lierse een “open” kopkans om op voorsprong te komen. 0-0  bij de appelsientjes en er wordt gevraagd om het tempo van de balcirculatie op te trekken.
De wedstrijd blijft echter gesloten, 2 blokken tegen elkaar en aldus eindigt deze match op een typische derby-stand.

Opstelling Lierse: Jeffrey Pauwels, Ruben Lauwers (55’ Bart De Visscher), Tim Vercammen, Robbe Vandervondelen, Stijn Clerix, Karim Essikal, Abdel Tabti (41’ Cedric Verhaegen), Joran Mintjens, Pieter Vanbeginne, Isaac Kazadi, Emre Erciyas.

U-15 K.BEERSCHOT A.C. - K.LIERSE S.K. 2-0
De eerste 20’ van de eerste helft brengen we goed voetbal, krijgen we één heel goede kans, en steken we enkele mooie aanvallen over links in mekaar. Dit alles echter zonder doelpunt.
Nadat Beerschot voor de eerste keer gevaarlijk was ging ook ons niveau achteruit en was Beerschot de gevaarlijkste ploeg. Zo haalden we de rust met 0-0.
Heel de tweede helft lopen we achter de feiten aan, Berschot wint verdiend met 2-0.

Opstelling Lierse
: Yarne Arrazola, Dries Janssens, Jake Schampaert, Andreas Heynen, Pieter-Jan Van Geet, Brent Geentjes, Thijs Weverbergh, Maarten Peeters, Bert Sebrechts, Baris Kizilboga, Holly Tsimanga, Elisha Sam, Brent Peers, Arne Merckx .

Doelpunten:   42';   1-0,   59’:   2-0

 U-14 K.LIERSE S.K. - K. BEERSCHOT A.C: 2-2
De eerste helft hadden onze jongens veel balbezit maar veel doelgevaar leverde dit niet op. Pas na 25’ trapte Jasper een vrije trap van Vincent net over. 2’ later besloot Indyana op de doelman. De mooiste kans was nog voor de bezoekers maar Fré redde knap met de voet.
De tweede helft was van een veel beter niveau. Na 39 ' zette Vincent knap voor, maar Indyana kon net niet bij de bal. 1’ later infiltreerde Fawzi knap en zijn voorzet werd door Jasper knap in doel gewerkt. Beerschot nam toen de wedstrijd in handen, eerst redde Fré nog de meubels, maar in de 47' ging een afgeweerde bal in doel, 1-1.
In de 58' werkte de spits van de bezoekers een hoekschop in doel en zo werd het 1-2. Er werden toen volop risico’s genomen, en Lierse bracht een bijkomende spits in. 10’ voor tijd bediende Indyana Kenseau en deze werkte de bal beheerst in doel, 2-2.
3’ voor tijd kregen de bezoekers nog de kans op de overwinning maar Fré redde opnieuw knap.
Zo bleef het bij een billijke puntendeling in deze derby. Al bij al een mindere wedstrijd van onze jongens.

Opstelling Lierse: Van Aerschot Fré-Clerick Jan-Faes Wout-Sols Robbe-Van Kerckhoven Sander-Hmouda Sabri(De Backer Jorre)-Masangu Kensau(Van Looveren Arno)-Van Dijck Vincent-Vabn Camp Indyana-Cox Jasper-Mandoudane Fawzi.

U-13 K.LIERSE S.K. - K. BEERSCHOT A.C: 4-1
De wedstrijd begon heel evenwichtig, de eerste grote kans was in de 5’ voor Beerschot. Stilaan begon Lierse de lakens naar zich toe te trekken, en in de 13’ werden we er ook voor beloond met een mooie treffer  van Griffin. 1’ later maakt dan Ephraim na een heel knappe combinatie van onze jongens de 2-0. In de 16’ maakte Beerschot dan de aansluitingstreffer, 2- 1. Onze jongens waren helemaal niet uit hun lood geslagen en bleven gewoon goed voetbal brengen. Dat werd dan beloond in de 23’, de 3 - 1 werd gescoord door Denzel.
In de 2e helft was Lierse overwegend baas,  maar toch duurde het tot de 55’ eer de vierde treffer werd gemaakt (4 -1). Een knappe wedstrijd van onze jongens en ook van onze doelman die zich wel een paar keer zijn beste kant heeft moeten laten zien.

Opstelling Lierse: 39 Braet Bert 2 Delmeire Ruben 3 Gurler Onur 4 Verwerft Ward 5 Cornette Pieter Jan 6 Vervoort Jasper 7 Geudens Joren 8 Foulon Daam 9 Sam Ephraim 10 Vets Griffin 11 Jubitana Denzel 12 Molembia Emeraude  14 Vergaelen Dries

U-12 K BEERSCHOT A.C. - K.LIERSE S.K. 6 - 1
De eerste helft waren we simpelweg nergens! We werden volledig overklast met als gevolg een 5-0 ruststand. De tweede helft bouwden we iets meer zekerheid in en bovendien slaagden we erin om ons niveau enkele tandjes op te krikken. Hierdoor kregen we meer greep op de wedstrijd wat resulteerde in een 5-tal mooie kansen. Helaas kwamen we heel moeilijk tot scoren, maar in de 50’ lukten we dan eindelijk toch dat verdiende doelpuntje via een mooie lob van Toon net onder de deklat. Even voor tijd kregen we nog een vermijdbaar 6e doelpunt tegen en zo stond de 6-1 eindstand op het scorebord. De volgende weken moeten we beseffen dat we de ganse 60’ keihard moeten werken, zodat we er achteraf, ongeacht het resultaat, sowieso een beter gevoel aan overhouden!

Opstelling Lierse
: Van Bulck Indy, Saey Yoni, Dierckx Tibo, Dams Gilles, Roggemans Wannes, Engelen Robbe, Breugelmans Ilias, Raemaekers Toon, Van Ginckel Alec, Masangu Kéres, Verrijckt Lowi, Schenk Maxim, Thijs Nick, Janssens Tom, Smets Nathan

Doelpunten
: 50’ Raemaekers Toon (5-1)

U-11: K BEERSCHOT A.C. - K.LIERSE S.K.: 1 – 2
Het voorbije weekend stond voor onze Lierse-jongens de eerste van 2 opeenvolgende derby’s op het programma. We stonden tegenover de ratten van ‘t Kiel of GBA of Germinal Beerschot of is het nu tegenwoordig gewoon Beerschot. In ieder geval een sterke ploeg als we onze vorige tegenstrevers mochten geloven!
In de beginfase van de wedstrijd hadden onze mannen het helemaal niet gemakkelijk. Het spel ging snel over en weer en de eerste dreiging kwam van de thuisploeg. Hun voorzet ging voorlangs en er kon niemand bij om de bal in doel te deviëren. Ook Christopher kreeg een wenkende kans maar zijn trap was te zwak om de doelman te bedreigen. Enkele minuten later kon Omar de bal ontfrutselen wanneer onze aanvallers druk gingen zetten op de Beerschot verdediging. Hij passeerde nog één verdediger en plaatste de bal mooi naast de doelman: 0 – 1. De thuisploeg leek verrast door ons spel en we namen de wedstrijd nu overtuigend in handen. Zeer goed samenspel en de tegenstrever niet in zijn spel laten komen, leidde tot verschillende open doelkansen maar onze jongens konden er geen enkele van benutten.
In het begin van de tweede speeltijd kreeg Wouter na een mooie actie meteen de kans om de score te verdubbelen maar hij besloot jammer genoeg net naast doel. Ook Quinten kon mooi aanleggen met zijn rechter maar zijn schot ging net naast doel. De beste kans voor Beerschot kwam er rond de 30E minuut maar Nicolas dook perfect in de voeten van de doorgebroken speler en kon zo de voorsprong bewaren. Wouter en Christopher kwamen nog zeer dicht bij de een doelpunt maar hiervoor was het toch wachten tot de 35e minuut. Laurens levert een goede voorzet af waarop Houcine de 0 -2  weet te scoren. Deze dubbele voorsprong wordt echter snel ongedaan gemaakt wanneer onze jongens niet attent genoeg reageren op een kort genomen corner door de thuisploeg die prachtig in doel wordt getrapt: 1 – 2. Wanneer Omar alleen door het centrum op doel afgaat naar de 1 – 3 wordt hij buiten de rechthoek omvergetrapt door de doelman. De scheidsrechter fluit voor een overtreding maar ‘vergeet’ de overduidelijke (rode) kaart boven te halen.  Wij pleiten er zeker niet voor dat er schorsingen moeten volgen bij U11 maar een uitsluiting voor zulke fouten hoort ook bij de opleiding en het leerproces denken we (Bij ons was er iemand die zaterdag trouwens voor veel minder moest toezien). Christopher komt ook nog zeer dicht bij de derde treffer maar zijn poging blijft letterlijk tegen de paal liggen. Een kopbalkans voor Wannes was het laatste wapenfeit van de 2e periode maar ook hij kreeg de bal niet voorbij de doellijn.
Zo vatte de derde periode aan met een spannende 1-2 tussenstand maar de wedstrijd had toen al lang in ons voordeel beslist moeten zijn. Beerschot komt na een 5-tal minuten zeer dicht bij de gelijkmaker maar een attente Nicolas weet met een prima redding de stand in ons voordeel te houden. Quinten en Maxim krijgen elk nog een kans maar ze weten deze niet te benutten. De laatste 10 minuten zijn een ware thriller maar zonder echte doelkansen. Onze verdedigers kwijten zich uitstekend van hun taak en zorgen er mee voor dat we de verdiende voorsprong kunnen behouden.
Bij het laatste fluitsignaal volgde er een verdiende ontlading en vielen onze spelers in elkaars armen. Een paar jongens die tegen hun ex-club speelden,  glunderden …  de trainers genoten…!  Ze hadden een collectief uitstekende wedstrijd gezien en een meer dan verdiende overwinning geboekt die veel hoger had kunnen oplopen. Doe zo verder jongens… om te beginnen volgende week thuis tegen de andere buren uit Mechelen.

Met dank aan de trainers en/of afgevaardigden voor de verslagjes.
Meer weten over onze jeugdploegen? Klik dan op deze link.

 


MY LIERSE

  • Sign in using Facebook

Bottom banner